Trend Ev Bitkileri 2021 En Moda Saksı Bitkileri

Trend Ev Bitkileri 2021 En Moda Saksı Bitkileri

2021’in En Trend Ev Bitkileri

Biyofilik ev tasarımı, insanlar gelişmek için doğayla bağlantı kurmaya devam ettikçe büyük bir hit haline geldi. Bir yerde dinlenmek , çalışmak  egzersiz yapmak gibi pek çok amaca hizmet eden evin, aynı zamanda  bizi duvarlarının içine aldığında enerji vermesi, sakinleştirmesi ve ilham verici hissetmemizi sağlaması çok önemlidir. Ev bitkileri, bu pozitif, geçiş enerjisini eklemenin en kolay yollarından biridir. Yeni bir yıla girdiğimiz şu günlerde, eve yeni bitkiler gibi taze dokunuşlar eklemek işleri canlandırmanın basit ve güçlü bir yolu olacaktır. 2021’de her yerde görmeyi bekleyebileceğiniz en trend ev bitkileri sizler için bir araya getirdik.

Trend Ev Bitkileri 2021

Trend Ev Bitkileri Dracaena masoniana
Dracaena masoniana | Fotoğraf kaynağı

Dracaena masoniana

Eskiden Sansevieria masoniana olarak bilinen ve genel olarak balina yüzgeci yılan bitkisi olarak da anılan bu, geniş yapraklı, güzel benekli bir yılan bitkisidir , birkaç yıldır insanların ilgisini çekiyor.

Trend Ev Bitkileri Dracaena 'Kleopatra'
Dracaena ‘Kleopatra’ | Fotoğraf kaynağı

Dracaena ‘Kleopatra’

Alçakta yatan, kuş yuvası şeklindeki bu yılan bitkisi, muhteşem yaprak desenleriyle evdeki bir alana eşsiz bir yaşam getirecek. Bu bitki iç mekanlarda, düşük ışık seviyelerinde hayatta kalır, en iyi filtrelenmiş ışıkta büyür. Bitki dünyasına yeni başlayanlar, düşük nem, iklimlendirme ve seyrek bakımı sayesinde bu bitkiyi evde yetiştirmek isteyeceklerdir.

Trend Ev Bitkileri Dracaena 'Yıldız Kanarya'
Dracaena ‘Yıldız Kanarya’ | Fotoğraf kaynağı

Dracaena ‘Yıldız Kanarya’

Canlı tonlar sadece çiçekler için değildir. Bu, merkezde yeşile yayılan parlak sarı tonları ile, adeta günışığı sıçraması varmış gibi görünüyor. Bu bitki, evlerine, yaşam alanlarına neşeli bir dokunuş katmak isteyenler için popüler bir ev bitkisi olacak.

Alocasia 'Maharani'
Alocasia ‘Maharani’ | Fotoğraf kaynağı

Alocasia ‘Maharani’

Bu gümüşi yeşil bitkinin rahat görünümü, onun evde rahatlık oluşturması için bir zorunluluk addediyor. Bu ekili Alocasia türü, oldukça dokulu ve kalın olan  kalkan şekilli yapraklara sahip. Ekstra nem gerektirdiğinden, havanın yoğun kuru olduğu dönemlerde tipik haftalık sulaması her 2 ila 3 günde bir artırılmalıdır.

Anthurium  'Ace of Spades'
Anthurium  ‘Ace of Spades’ | Fotoğraf kaynağı

Anthurium  ‘Ace of Spades’

Bu ev bitkisinin tuğla ve harçlı bahçe mağazalarında bulunması zor olabilir çünkü genellikle ilk önce çevrimiçi olarak satılır. Bu Anthurium’un kalp şeklindeki kadifemsi yaprak özellikleri, onu herhangi bir odaya yada alana lüks bir görünüm eklemek için kullanılacak  ideal bir dekor haline getiriyor.

Anthurium radicans
Anthurium radicans | Fotoğraf kaynağı

Anthurium radicans

Bu çakıllı yapraklı, kalp şeklindeki Antoryum son zamanlarda oldukça popüler hale geliyor. Konukseverliği simgeleyen bitki, bullate ve kordat yapraklarıyla ev için gösterişli şık bir bitki.

Begonia luxurians
Begonia luxurians | Fotoğraf kaynağı

Begonia luxurians

Begonia luxurians, parmak benzeri yapraklara ve güzel bir büyüme alışkanlığına sahiptir. Alışılmadık yapraklar, onu mekanınızı süslemek için mükemmel bir sohbet başlatıcısı haline getirir. İlkbaharın sonlarından yaza kadar, beyaz çiçek tüylerinin ortaya çıkmasını bekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir