Ev Yapımı Sevgililer Günü Hediyeleri

Ev Yapımı Sevgililer Günü Hediyeleri

Ev Yapımı Sevgililer Günü Hediyeleri

Her şubat ayında sevgililer günü kutluyoruz. Sevgililer günü sevdiklerimize sevgimizi göstermek için, kartlar, çiçekler hediye etme zamanıdır. Bunun yanında perakendecilerin, çiçekçilerin takviminde önemli bir tarih haline geldi. Modern zamanlarda sevgililer günü mağazacılar için yılın en kazançlı günlerinden biri oldu, popülerliği adeta patladı. Sevgililer günü için ev yapımı süslemeler her zaman eğlencelidir. Ev yapımı sevgililer günü hediyeleri pahalı alışverişler yapmaktansa emek verdiğiniz için her zaman daha değerlidir.

Sevgililer Günü Ne Zaman

Sevgililer günü her yıl şubat ayının 14. günü kutlanır. Sevgililer günü 2020 yılı şubat ayının 3. haftası 14 Şubat Cuma günüdür.

Benzersiz Sevgililer Günü Hediyesi için Ev Yapımı Hediyeler

Ev Yapımı Sevgililer Günü Hediyeleri
Kaynak Pinterest

Basit bir kavanozu sevgililer günü hediyesine dönüştürmek oldukça kolay ve masrafsız. Kalp şeklinde çikolatalarla doldurduğunduğunuz kavanozu, çiçek ve kurdela yardımı ile süslemeniz yeterli hediyeniz hazır, güzel bir notla sevdiğiniz insanlara verebilirsiniz. Kavanoza biraz daha renk katmak istrerseniz, sprey boya ile kavanoz boyama ile ilgili makalemize göz atabilirsiniz.

Kalp şeklinde kurabiye kalıbı
Kalp şeklinde kurabiye kalıbı – Kaynak Pinterest

Kalp şeklinde kurabiye kalıbı bulmak hiç de zor değil. Kırmızı ve pembe gıda boyaları kullanarak kurabiyelerinizi renklendirebilirsiniz. Dilerseniz lolipop gibi kalp kurabiyeleri çubuklu hazırlayın. Renklendirme içinde hazır renkli süsleme hamuru kullanmak mümkün dilerseniz gıda boyası ile kendinizde süsleme hamuru hazırlayabilirsiniz. Lolipop kalpli kurabiyelerinizi pembe yada kırmızı renklerle hazırladığınız sepet yada kutu içerisine yerleştirin. Ev yapımı sevgililer günü hediyeniz hazır.

Kalp pasta ve Waffle
Kalp Waafle Pasta – Kaynak Pinterest

Sevgililer günü hediyesi olarak kalp şeklinde bir pasta yapabilirsiniz.

Kırmızı Waffle Kahvaltı
Kırmızı Waffle Kahvaltı – Kaynak Pinterest

Gıda boyası kullanarak kahvaltı için sevdiklerinize kırmızı waffle hazırlayabilirsiniz. Çocukların kesinlikle çok hoşuna gidecektir.

El yapımı kartlar
El yapımı kartlar – Kaynak Pinterest

El yapımı hazırlayacağınız kartlar, dostlarınızı sevdirecektir. Işıltılı kumaşlardan yada boyalar kullanarak hazırlayacağınız kalplerle kartlarınızı süsleyebilirsiniz. Kartların içerisine sevdiklerinizi mutlu edecek dilekler bulunan notlar koyun. Ev yapımı sevgililer günü hediyeniz uzun zaman saklanacak değerli bir hediyeye dönüşmüş oldu.

Kalpli mumluklar
Kalpli mumluklar – Kaynak Pinterest

Dostlarınıza hediye etmek için kalpli mumluklar hazırlayabilirsiniz. Bardak yada kavanoz kullanılabilir. Cam üzerine yazı ve desen çizmek için kalemler var bunları kullanarak, dilediğiniz şekilde kalpler çizip notlar yazabilirsiniz. Daha sonra kurdela ve minik kalp stickerları kullanarak süsleyin.

Kadehten şamdan yapmak hiç aklınıza gelmişmiydi ?
Kadehten şamdan yapmak hiç aklınıza gelmişmiydi ? – Kaynak Pinterest

Kalp şeklinde kadehi oturtacağınız bir zemin hazırlayın. Kadehin içine sığacak şekilde minik sevimli objelerle içerisini süsleyin. Kadehin ayak kısmı yukarıda mum koymak için uygun bir alan oluşturuyor.

Kalp baskılı yastık
Kalp baskılı yastık – Kaynak Pinterest

Biraz klişe ama kalp şeklinde yada kalp baskılı yastık yapabilirsiniz. Dilediğiniz fotoğrafları, desenleri dakikalarlar içerisinde basan yerler var biliyorsunuz. Özelleştirilmiş, belki kendi çiziminiz olan bir desen, güzel bir not, bir fotoğraf bu hediyeyi klişesinden kurtarabilir.
Hayal gücünüzü kullanarak ev yapımı sevgililer günü hediyelerini dahada çeşitlendirmeniz mümkün.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir