Sprey Boya ile Kavanoz Vazo Şişe Nasıl Boyanır Sprey Boya Cam Boyar Mı?

Sprey Boya Cam Boyar Mı? Sprey Boya ile Cam Kavanoz Vazo Boyama

Rengarenk cam kavanozları ve vazoları kim sevmez ki? Eğer sizde sprey boya cam boyar mı merak ediyorsanız doğru yerdesiniz. Sprey boya ile cam kavanoz ve vazo boyama, dekorunuza eski moda bir cazibe getirmenin süper ve eğlenceli bir yoludur. Muhtemelen bu makaleyi okuduğunuza göre sizde bizim gibi cam kavanoz ve geri dönüştürülmeyi bekleyen vazolara sahipsiniz. Başlamak için tek ihtiyacınız birkaç renk sprey boya, cam kavanoz ve vazolar. Sprey boya cam boyama için Akçalı sprey boya renk kartelası üzerinden dilediğiniz renkleri seçerek işe başlayabilirsiniz.

Sprey boya cam boyar mı? 

Sprey boya ile cam boyama bazen hayal kırıklığı ile sonuçlanabilir. Boyama sonrası en iyi sonucu almak için seçeceğiniz boyanın cam yüzeylerde kullanılabilir olduğundan emin olmanız gerekir. Bu sebeple cam için tasarlanmış bir sprey boya kullanın. Akçalı sprey boya ile cam yüzeyleri boyama yapabilirsiniz

Sprey Boya ile Cam Nasıl Boyanır
Sprey Boya ile Cam Nasıl Boyanır

Sprey Boya ile Cam Nasıl Boyanır ipuçları

  • Cam eşyayı yıkayın ve kurumaya bırakın
  • Sprey boya yapmadan önce cam eşyayı alkol ile silin kurumasını bekleyin
  • Emniyet için iyi havalandırılan, toz ve esinti olmayan bir alanda boyama yapın
  • Sprey boya kutusu üzerindeki talimatları okuyun ve önce kutuyu 1-2 dakika çalkalayın
  • Boyanacak eşyayı bir gazete veya karton Üzerinde yerleştirin
  • Cam eşyadan yaklaşık 25-30 santimetre uzaklıktan ince bir kat olarak süpürme hareketleri şeklinde püskürtün
  • En iyi sonucu almak için ince bir kat uygulayın ve diğer kata geçmeden önce 20 dakika kurumasını bekleyin

Adım adım cam kavanoz şişe nasıl boyanır? 

1. Adım : Kavanoz veya vazoyu ağzı aşağı gelecek şekilde yerleştirin

Boyama yapacağınız cam kavanoz, şişe veya vazonun tamamen boş ve kuru olduğundan emin olun. Bir parça gazete veya karton üzerine açık ağız kısmı aşağıya gelecek şekilde yerleştirin.

2. Adım : İnce bir kat boya uygulayın

Cam eşyadan 25-30 santimetre uzaklıktan boyama yapın. Cam eşya yüzeyine boyayı yukarıdan aşağıya doğru püskürtün, bu şekilde eşit şekilde boya ile kapatılmasını sağlayın. Cam üzerinde damlamamış hava kabarcıkları oluşuyorsa, sprey boyayı üstten aşağı doğru püskürterek bu, hava kabarcıklarının dibe doğru itilmesini sağlayın.

3. Adım : Dokunmadan kurumaya bırakın

İlk katı uyguladıktan sonra, boyanmayan yer olup olmadığını kontrol ederek kurumaya bırakın. Boyanmamış yer veya hava kabarcığı varsa yukarıdan aşağıya doğru üzerine püskürtün, böylece aşırı boya kururken damlar.

Dokunulabilecek kadar kuruması yaklaşık 20 dakika sürecektir, tam kuruma ise yaklaşık 8 ila 12 saat sürer. Kimyasal sertleşme için 24 saat beklemelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir